آرشیو بلاگ

انتخاب جنس مانتو

جنس مانتو

مانتو از چه جنسی بخرم؟

جنس مانتو را باید طوری انتخاب کنید که با نسشتن و برخواستن مکرر کمتر چروک شود. اتو کشیدن مکرر پارچه باعث سوختن الیاف میکرونی پارچه می شود و کم کم آن پارچه از هم گسسته می شود. از طرفی هم مانتو چروک کثیف و کهنه به نظر میرسد و این ظاهر روی مخاطب شما تاثیر خواهد داشت.

پارچه پلی استر اولین انتخاب برای مانتو است. این پارچه از الیاف مصنوعی تهیه می شود. خیلی سبک و مقاوم است و خیلی خوب اتو و بسیار کم هم چروک می شود.

پارچه تهیه شده از ویسکوز به دلیل خاصیت این کالا بیشتر برای فصول گرم سال پیشنهاد می شود. پارچه ویسکوز که از الیاف مصنوعی محسوب می شود. به دلیل منفذ های ریز تبادل هوایی خوبی دارد و گرمای بدن را به محیط اطراف هدایت میکند.

مانتو جین

پارچه پشمی همانطور که از اسمش پیداست پارچه ای گرم برای فصل های سرد سال است. مانتوهای پشمی ضخیم و گرم هستند و اگر قرار است در فضایی بسته حضور داشته باشید توصیه میکنیم که لباس مناسب زیر مانتو پوشیده باشید. زیرا ممکن است مجبور شوید به دلیل گرما مانتو را از تن در بیاورید.

پارچه کتان بر خلاف تصور خیلی از مردم از خانواده پنبه نیست و از گیاهی جداگانه تهیه می شود. پارچه کتان پارچه طریف , براق و زیباست . عموما این پارچه برای لباس های تابستانی استفاده می شود. خاصیت جذاب دیگر کتان کمتر چروک شدن ان از پارچه های پنبه ای است. به همین دلیل مانتو از جنس کتان هم کالایی شیک است و هم مناسب پوشیدن در گرمای تابستان.

پارچه پبنه ای (در اسطلاح عامیانه مانتو نخی) برای مانتو خیلی مناسب نیست. دلیل آن هم چروک شدن پارچه پنبه است. اما ترکیب نخ پنبه با سایر الیاف مصنوعی بسیار پارچه ای را بوجود میاورد که بسیار برای دوخت مانتو مناسب است.
یکی از پارچه های معروف که از پنبه خالص تهیه می شود و کمتر چروک می شود. پارچه جین است. این پارچه به دلیل بافت کج راه و ضخامت آن کمتر چروک می شود. ولی باید در نظر داشته باشید که مانتو جین از نظر وزن پوششی سنگین است و پوشیدن آن برای همه راحت نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *