آرشیو بلاگ, مقالات

راهنمای انتخاب عطر برای خانم ها

انواع عطر

راهنمای انتخاب عطر برای خانم ها

استفاده از عطر و مواد خوشبو کننده از قدیم در بین مردم رایج بوده. در گذشته مردم از خوشبو کننده‌های طبیعی مانند میخک، مشک، عنبر … و مانند آنها برای خوشبو کردن خود استفاده می‌کردند. جالب است بدانید وقتی مغز ما بوی خوشی را استشمام می‌کند آن بوی دلنشین در حافظه‌ی ما ثبت می‌شود. حتما برای شما هم پیش آمده که فردی را از بوی او بشناسید. و یا به بیان دیگر یک بوی خوش تداعی کننده‌ی فردی در ذهن شما می‌باشد. تفاوتی نمی‌کند که مرد باشید یا زن استفاده از عطر مناسب و خوشبو با ماندگاری بالا شما را در ذهن دوستان و آشنایان فردی آراسته نشان می‌دهد.

چرا باید از عطر استفاده کنیم :

 1. استفاده از عطر نشانه‌ی احترام به دیگران است:
  عطر،دئودورانت و هرچیزی که باعث می‌شود شما خوشبو باشید نشانه‌‌ی بهداشت فردی شماست و هنگامی که شما به بهداشت خود اهمیت می‌دهید یعنی به اطرافیان و کسانی که با آنها در ارتباط هستید احترام گذاشته‌اید. عطر با توجه به ویژگی‌های خود تجلی احترام به دیگران است، و ظاهری دلپذیر و پیچیده به شما می‌دهد.
 2. عطر امضای شماست:
  اگر به یک عطر خوب وفادار باشید، عطر به امضای شما تبدیل می‌شود، و این بو نشانه‌گر حضور شما در جمع یا مکانی می‌باشد.
 3. عطر منعکس کننده‌ی شخصیت شماست:
  عطر می‌تواند همه‌ی نگفته‌ها درباره‌‌ی شما را برای دیگران بازگو کند، و همچنین یکی از راههای ارتباطی شما با اطرافیان می‌باشد.
 4. عطر اعتمادبه‌نفس شماست:
  نکته‌ی مهم و حائز اهمیت در استفاده از عطر اعتمادبه‌نفسی است که شما از او می‌گیرید.

انتخاب عطر مناسب

انتخاب عطر کار ساده‌ایی نیست و همانطور که گفتیم عطر امضای شخصیت شماست بنابراین باید دقت لازم را در انتخاب عطر داشته باشیم. در زیر چند مورد از معیارهای مهم در انتخاب عطر را بررسی می‌کنیم.

معیارهای مهم در انتخاب عطر مناسب:

سلیقه و روحیه‌ی شما :

بدون شک اولین فاکتور مهم در انتخاب هر عطری روحیات خود شماست. یک عطر در واقع سلیقه‌ی مالک خود را منعکس می‌کند. چندین نوع رایحه‌ی شناخته شده برای عطر وجود دارد مانند چوب، چرم، مرکبات، گل‌ها و… بنابراین اولین قدم در انتخاب یک عطر مناسب شناخت روحیه و سلیقه‌ی خود فرد می‌باشد.

نوع پوست خود را بشناسید:

برای اینکه از احساسی که عطر روی شما می‌گذارد مطمئن شوید، می توانید آن را روی مچ خود بزنید و 30 دقیقه صبر کنید. در واقع از آنجا که پوست هر فردی منحصربه‌فرد است اثر عطر نیز بر روی پوست‌های مختلف متفاوت می‌باشد. اگر پوست شما خشک است عطر با رایحه‌های چوب می‌تواند انتخاب مناسبی باشد، اگر شما پوست چربی دارید روی رایحه‌های شرقی و گل‌ها سرمایه گذاری کنید.

زمان مناسب تست عطر:

در ابتدا باید بدانید که برای تست عطر بهتر است که پوست شما تمیز و بدون هیچ گونه کرمی باشد. و همچنین بهترین زمان برای تست عطر در هنگام صبح می‌باشد.

چند راهکار ساده برای ماندگار کردن عطر

 1. هیچ‌گاه شیشه‌ی عطر را زیر نور خورشید یا در مکان‌های گرم نگهداری نکنید. گرما و نورخورشید باعث تعییر رایحه‌ی عطر می‌شود. برای نگهداری عطر مکان‌های خنک و خشک مناسب‌ترند.
 2. پیشنهاد می‌شود عطری که برای روز انتخاب می‌کنید با عطر مورد استفاده در شب یکسان نباشد.
 3. برای ماندگاری بیشتر عطر می توانید قبل از استفاده از مقدار کمی وازلین کمک بگیرید، پوست چرب ماندگاری عطر را بالا‌تر می‌برد.
 4. بعد زدن عطر روی مچ دستتان آن را بهم نمالید. این کار باعث تبخیر سریع عطر می‌شود.
 5. بهترین قسمت‌های بدن برای اسپری کردن عطر مچ دست، گردن، آرنج می‌باشد.
 6. پوست مرطووب عطر بیشتری را جذب می‌کند. پس بهترین زمان برای عطر زدن پس از حمام کردن است.

همچنین بخوانید انتخاب عطر برای اقایان را

بر گرفته از چی بگیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *