آرشیو بلاگ, مقالات

چگونه شال گردن مناسب تهیه کنم؟

انتخاب شال گردن

چگونه شال گردن مناسب تهیه کنیم؟

هوای سرد را نمی توان بدون شال گردن سر کرد. از طرفی استفاده از شال گردن باعث می شود ظاهر لباس شما متفاوت شود. شاید بهتر دیده شود. حال برای انتخاب یک شال گردن مناسب باید چه کرد؟ شال گردن مناسب شما دارای چه ویژگی هایی است؟

شال کمر که در حال حاضر منسوخ شده و عده ای کم از هم میهنان عزیز از آن استفاده میکنند, مانند کردهای عزیز و گاهی بلوچ ها , شال کمر در گذشته بخشی از ابزار مردانی بوده که در دشت ها مشغول فعالیت بوده اند. شال کمر به عنوان بقچه , سفره نان و گاهی روانداز برای خواب نیم روزی مورد استفاده قرار میگرفت.

گاهی هم شال کمر به شال کردن تبدیل میشد. وقتی در طبیعت هستید برای جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات موذی به درون لباس تان بستن شال کردن راه کار خوبی است .

ولی امروزه در شهرها کاربرد شال گردن به عنوان مانعی در مقابل نفوذ سرما و بخشی تزیینی از پوشش مردم تبدیل شده.

اما چرا باید یک شال گردن در کمد لباس‌مان داشته باشیم؟

هیچ اکسسوری مانند شال گردن دوست خوبی برای خانم و آقایان در زمستانی و پاییز نیست. شال گردن می‌تواند علاوه بر گردن، گوش و پیشانی شما را هم از باد و بوران حفظ کند؛ در انتخاب کردن شال گردن کمی زمان بگذارید و دقت کنید.

 قبل از هرچیز به جنس الیاف شال گردن توجه داشته باشید. البته این انتخاب به درجه هوا و همچنین محلی که قصد استفاده از آن را خواهید داشت بستگی دارد. و بر این اساس شال گردن ها به دو دسته ضخیم و نازک تقسیم بندی خواهند شد.  معمولا شال گردن های ضخیم که از جنس پشم هستند برای فصل زمستان و آن هایی که از جنس ابریشم و پارچه کشمیری هستند برای فصل پاییز مورد استفاده قرار می گیرند که البته کمی گرانقیمت تر خواهند بود

دومین شاخصه در انتخاب شال گردن مناسب، رنگ آن است. اگر قصد استفاده از شال گردن در محیط های رسمی مانند سرکار را دارید توصیه ما به شما استفاده از رنگ های تیره و بدون طرح است ولی اگر قصد استفاده از شال گردن در مکان های عمومی را دارید امکان استفاده از رنگ های روشن و طرح های متنوع می تواند انتخابی مناسب برایتان باشد

سومین عامل در انتخاب یک شال گردن نحوه استفاده از آن است. اگر از شال گردن در مکان های رسمی استفاده می کنید کافی است آن را دور گردن و در زیر کت و یا اورکت خود بدون گره قرار دهید ولی اگر می خواهید از این اکسسوری به عنوان یک استایل برای جلب توجه دیگران استفاده کنید گره های متنوع را در دستور کار خود قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که شال گردن های کوتاه برای گره زدن مناسب نیستند و ظاهرتان را خنده دار می کنند در صورت نیاز به گره حتما از شال گردن های بلند استفاده کنید.

شال گردن مردانه

یکی از محیط زیست دوست‌ترین اکسسوری های حال حاضر در لیست ما است. برای ساختن این شال گردن از پشم حیوانی استفاده نشده و به جای آن از فرآوری شده ضایعات باقی مانده از کارخانه‌های تولید کت و شلوار ایتالیایی بهره گرفته شده است. جنس پارچه ترکیبی از ۷۰ درصد پشم بازیافتی به همراه ۲۵ درصد پلی آمید و ۵ درصد نخ متفرقه است. علاوه بر این شال گردن را می‌توان یکی از بهترین‌های لیست هم به حساب آورد.

رنگ این شال گردن از مناظر خانه‌های برف‌گیر سوئدی کنار هم انتخاب شده است. خردلی، قرمز تیره و خاکستری یک ترکیب رنگی و دیگری خاکستری و سبز لجنی و کرمی است. پارچه این شال در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و می‌تواند عرق بدن شما را به راحتی از خود تبخیر کند. اندازه آن ۱۸۰ در ۲۵ سانتی‌متر بوده و همه ترکیب‌های رنگی آن، سه‌تایی است.

ممکن است این موضوع نیز برایتان جذاب باشد.

راهنمای انتخاب کمربند

لینک مقاله روی بلاگفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *