آرشیو بلاگ, مقالات

4 مورد مهم در خرید کمربند

کمربند مردانه

4 مورد مهم در خرید کمربند

قبل از خرید کمربند باید به 4 مورد دقت داشته باشید. فرقی ندارد که کمربند رسمی نیاز دارید یا کمربند اسپرت.

4 مورد به ترتیب اندازه گیری دقیق , انتخاب سبک متناسب با لباس , هماهنگی کمربند با سایر اکسسوری ها و کفش و در نهایت کیفیت کالا است.

شاید فکر کنید خرید کمربند آن‌قدرها هم مهم نیست و مثلا اگر کت‌وشلواری شیک به تن داشته باشید، همه چیز حل است؛ اما این‌طور نیست. رعایت جزئیات است که می‌تواند از شما فردی خوش‌تیپ و شیک بسازد. پس در خرید کمربند هم به اندازهٔ خرید بخش‌های دیگر استایل‌تان دقت کنید و زمان بگذارید.

۱. اندازه گیری دقیق

خرید کمربند

 

دیگر همه می‌دانند که کمربند دور کمر بسته می‌شود و چند سوراخ، سگگ و بند دارد. نخستین وظیفه‌ٔ آن نگه‌داشتن شلوار دور کمر می باشد و اگر کمربند اندازه‌ٔ بدن نباشد، هر چقدر هم گران و شیک باشد  تأثیرات نامطلوبی روی ظاهر لباسی که میپوشید می‌گذارد. پس قبل از اینکه عاشق و شیفته‌ٔ کمربندی شوید باید ببینید که به سایزش مناسب شما است یا خیر.

برای اینکه کمربندی با اندازهٔ مناسب خریداری کنید باید بدانید که چه شلواری برایتان مناسب است و اندازهٔ کمرتان چند است. با متر دور کمرتان را اندازه بگیرید یعنی دقیقا جایی که کمربند بسته می‌شود. حواستان باشد که:

  • برای اندازه‌گیری دور کمر حتما جلوی آینه بایستید تا مطمئن شوید که متر به شکل افقی دور کمرتان قرار گرفته است و اندازه را درست می‌خوانید.
  • اگر خانم هستید و دوست دارید که کمربندی برای شلوار جین‌تان خریداری کنید و از اینکه شلوار کمی سفت‌تر دور کمرتان باشد، استقبال می‌کنید باید متر را چند سانت کمتر از چیزی بخوانید که واقعیت دارد.
  • اگر شلواری دارید که اندازه‌اش مطلوبتان است، به جای اندازه‌گیری دور کمر، کمر همان شلوار را با متر اندازه بگیرید.
  •  مثلا اگر با شلواری گشاد  و اسپورت به خرید کمربند بروید و کمربندی را بخرید که قرار است با لباسی رسمی پوشیده شود، امکان اینکه خریدتان نامناسب باشد، بسیار زیاد خواهد بود. اگر کمربندی که می‌پوشید به زور و با اتصال به آخرین سوراخ روی آن اندازه‌تان شد، سریع دورش را خط بکشید. چون در یک مهمانی شام، بعد از صرف غذا، قطعا جایی برای تنفستان باقی نخواهد ماند.

۲. سبک متناسب با لباس

پهنای کمربند مدل و سبک آن را مشخص می‌کند. هر چقدر که کمربندتان پهن‌تر باشد، میزان غیررسمی‌‌بودن آن هم بیشتر می‌شود. معمولا پهنای کمربندهای اسپورت و غیررسمی بیشتر از ۳ تا ۴ سانتی‌متر است.

اما کمربندهای رسمی پهنای کمتری دارند. سگک کمربندهای رسمی هم در مقایسه با کمربندهای غیررسمی و اسپورت، کوچک‌تر است. جنس کمربندها هم می‌تواند در غیررسمی یا رسمی‌بودن آنها نقش داشته باشد. کمربندی که با چرم مرغوب درست شده است، درجهٔ رسمی‌بودن زیادی دارد.

کمربندهای چرمی معمولا دوام بیشتری هم دارند و با مراقبت صحیح از آنها مثلا واکس‌زدن با مواد مخصوص، سال‌ها برایتان کار خواهند کرد. پس در خرید کمربند به رسمی یا غیررسمی بودن آن دقت کنید و اگر می‌خواهید که کمربندی رسمی و بادوام داشته باشید به سراغ جنس چرم بروید.

کمربندهایی با طرح حصیری برای استفاده از شلوارهای جین هم گزینه‌ای هستند که می‌توانید به آنها فکر کنید. مثلا اگر شلواری کتان یا به طور کلی، شلواری غیررسمی هم می‌پوشید، خرید کمربند با طرح‌های غیرساده می‌تواند به خوش‌تیپ‌تر شدن‌تان کمک کند.

۳. هماهنگی رنگ کفش و کمربند(حتی بند ساعت و …)

در خرید کمربند به رنگ آن هم دقت کنید. باید کمربندی بخرید که رنگ آن با کفشتان هماهنگ است. مشکی، قهوه‌ای و قهوه‌ای سوخته از رنگ‌های متداول کمربندهای چرمی هستند. البته جنس‌های دیگر هم معمولا با این رنگ‌ها به بازار عرضه می‌شوند.

امکان دارد که اهل تنوع باشید و دلتان بخواهد تیپی متفاوت برای خود طراحی کنید. در این صورت، انتخاب رنگ‌های دیگر به شرطی که تناسب میان رنگ کفش و کمربندتان رعایت شده باشد، اصلا مانعی ندارد. کمربندهای طرح‌دار هم در صورت هماهنگی با کفش، انتخاب خوبی خواهند بود.

نکته‌ٔ ظریف دیگری هم در این میان وجود دارد که شاید به نظرتان، توجه به آن مته به خشخاش‌گذاشتن باشد. در هر حال ما این نکته را برایتان می‌گوییم؛ اگر می‌خواهید به‌شدت خوش‌تیپ باشید و به تمام ظرافت‌های استایلی شیک دقت کنید باید رنگ قسمت فلزی کمربندتان با فلز ساعت‌تان هماهنگ باشد. اگر تناسب رنگی فلز دکمهٔ سردست و حلقه با فلز کمربند را هم رعایت کنید که دیگر خدای جذابیت و دقت در استایل خواهید شد.

۴. کیفیت کمربند

کمربند در استایل و تیپ شما نقشی شبیه ساعت را ایفا می‌کند. یعنی بدون کمربند یا ساعت هم می‌توانید در مهمانی و جاهای مختلف ظاهر شوید اما با وجود آنها (البته در صورت انتخاب درست) تیپ‌تان از این رو به آن رو می‌شود. پس برای خرید کمربندی شیک هزینه کنید و یادتان باشد که این وسیله تا سال‌ها می‌تواند شما را از خرید کمربندی نو بی‌نیاز کند. پس اگر بابت آن هزینه کنید، جای نگرانی نیست.

یادتان باشد که قرار است کمربند روی تیپ و استایل‌تان اثر مثبت بگذارد. پس سعی کنید کمربندی ارزان و بی‌کیفیت نخرید.

.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *